Szkolenia Światłowodowe

Szkolenia światłowodowe - stacjonarne i online


  


Światłowody w Telekomunikacji - program szkoleń

Nasza firma należy do czołówki firm w Polsce organizujących szkolenia z zakresu „Technologii Światłowodowych”. Ponad 15 lat doświadczeń w branży, szeroki wachlarz świadczonych usług, specjalistyczna wiedza pracowników. To wszystko złożyło się na stworzenie najbardziej efektywnych szkoleń. Szkoleń, w których główny nacisk stawiamy na wiedzę techniczną, jej praktyczne wykorzystanie i co najważniejsze na efektywność zapamiętywania przekazywanych informacji.

Nasi pracownicy bardzo często zapraszani są jako trenerzy na różnego rodzaju spotkania, szkolenia organizowane przez inne firmy, instytucje czy w ramach projektów szkoleniowych UE. Inni docenili już nasz profesjonalizm, zaufaj nam i Ty.

Masz pracowników i zależy Ci na ich wiedzy? My pomożemy zrobić z nich profesjonalistów w swojej branży. Dodatkowo Możesz liczyć na nasze wsparcie również po zakończeniu szkolenia i współpracę na lata.

• W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszą firmą oraz do odwiedzenia naszej witryny

i-net.tech, gdzie znajdą Państwo konkretną ofertę kursów z technologii światłowodowej.


  


• Szkolenia online

Przygotowaliśmy specjalny program szkoleń zdalnych po to, by uzyskać jak największą efektywność i aby przekazywana wiedza przygotowywała do jej praktycznego wykorzystania. Dołożyliśmy również starań, aby opracowane materiały i wirtualne narzędzia były w stanie zastąpić tą część szkoleń stacjonarnych, którą obejmowały ćwiczenia praktyczne. Zalety zdalnych szkoleń to między innymi:

 • • dostęp z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Materiały można przeglądać dowolną ilość razy, w tempie odpowiednim dla każdego indywidualnie,
 • • szkolenia zostały opracowane pod kątem wiedzy praktycznej, która jest niezbędna w pracy z sieciami światłowodowymi,
 • • wykorzystanie różnych technik prezentacji, dostosowanych do potrzeb omawianego zagadnienia,
 • • animacje 2D, 3D, eksperymenty, prezentacje, nagrania video i wszystko w oprawie lektorskiej, aby maksymalnie zwiększ efektywność,
 • • wizualizacje procesów, których nie można zaobserwować gołym okiem,
 • • wirtualne narzędzia do budowania tras optycznych i nauki obsługi mierników pomiarowych - EMULATOR OTDR,
 • • system egzaminowania, sprawdzający poziom zdobytej wiedzy z możliwością uzyskania certyfikatu.

Nad materiałami pracował zespół specjalistów od światłowodów w różnych dziedzinach. Wszystko po to, aby przygotować uczestników szkolenia do najczęściej spotykanych problemów w instalacjach, jak lokalizować uszkodzenia i je skutecznie usuwać. Zdobyta wiedza ma być podstawą do samodzielnej pracy.


 Szkolenie8.jpg • Szkolenia stacjonarne

Nasze szkolenia tworzymy w oparciu o doświadczenia naszych poszczególnych działów i wiedzę pracowników, zajmujących się na co dzień systemami światłowodowymi. Wdrażanie systemów optycznych, budowanie nowych sieci, transmisja światłowodowa, rozwiązywanie problemów, lokalizowanie uszkodzeń i ponad 15 lat w branży.

Dodatkową rekomendację stanowią nasze działy, z których czerpiemy całą wiedzę i doświadczenie potrzebne w szkoleniach:
* autoryzowanego serwisu spawarek światłowodowych Ilsintech w Polsce,
* dział wsparcia technicznego dla transceiverów marki ATOP,
* serwis urządzeń do transmisji światłowodowej,
* laboratorium rozwiązań światłowodowych,
* produkcja kabli rozbiegowych OTDR marki 4Fibers.
 • Trenerzy – o ich potencjale i wiedzy nie świadczą tytuły naukowe a doświadczenie praktyczne i codzienna praca z technologiami światłowodowymi. Nasz zespół to specjaliści, którzy opanowali wiedzę z zakresu technologii światłowodowej w bardzo szerokim zakresie. Dzięki temu mogą przekazywać ją w prosty i zrozumiały sposób, co szczególnie jest doceniane przez naszych słuchaczy.
  Nie ma nic gorszego niż wykładowca, który sam nie rozumie przekazywanych informacji
  Nasza firma jako jedna z nielicznych w branży posiada w swoim gronie trenerów i egzaminatora w systemie VCC dla szkoleń zgodnych ze standardem „Europass”.
 • Indywidualny programy ukierunkowany pod słuchacza – każdy program szkoleniowy jest dostosowany indywidualnie do grupy odbiorców. Instalator, serwisant, administrator sieci, informatyk czy nauczyciel w szkole. Każdy potrzebuje innego zakresu wiedzy na temat światłowodów. Odpowiednio dobrany zakres tematów pozwala ograniczyć ilość przekazywanych danych i ukierunkować je na kwestie, które będą najważniejsze z punktu widzenia wykonywanej pracy przez słuchacza. Taki system szkolenia zwiększa efektywność przyswajania informacji.
 • Praktyczne zajęcia – w trakcie szkoleń staramy się pokazywać jak najwięcej rzeczywistych urządzeń, demonstrować ich działanie. Na zajęciach ze spawania światłowodów i pomiarów, każdy uczestnik ma okazję sam wykonywać ćwiczenia na sprzęcie wysokiej klasy. Przygotowujemy symulacje zdarzeń, z którymi kursant może spotkać się w późniejszej pracy i pokazujemy, jak rozwiązywać różnego rodzaju problemy. W zajęciach z reflektometrami OTDR stawiamy również duży nacisk na zależności poszczególnych parametrów ustawień miernika na sam pomiar i jego wyniki.
 • Aktywna dyskusja – to co zawsze podkreślamy, nasi wykładowcy są dla słuchaczy i zawsze dostosowują program do grupy czy wywołanych dyskusji na zajęciach. Ich wiedza pozwala na aktywne prowadzenie szkoleń, gdzie kursanci mogą zadawać pytania, przedstawiać napotkane sytuacje. Trenerzy starają się na bieżąco tłumaczyć i podawać rozwiązania zgłaszanych problemów, a nawet rozszerzają program o dodatkowe zagadnienia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Takie aktywne dyskusje są stałym elementem szkoleń i nie stanowią problemu dla nas. Dodatkowo zwiększają efektywność przyswajania wiedzy, co jest jednym z celów, jakie stawiamy przed sobą.